Tłoczenie kalendarzy książkowych – dlaczego warto to robić?

Kalendarze od zawsze stanowią nieodłączny element organizacji czasu i planowania naszych dni. W dobie technologicznych rozwiązań i zamienników wiele osób korzysta z elektronicznych kalendarzy na swoich smartfonach czy laptopach. Nie można natomiast zaprzeczyć urokowi oraz funkcjonalności tradycyjnych kalendarzy książkowych. Co więcej, tłoczenie kalendarzy staje się coraz popularniejsze. Warto zastanowić się, dlaczego warto inwestować w tę formę reklamy i promocji marki. Kalendarze personalizowane to także zadowolenie i satysfakcja użytkownika! O tym w dzisiejszym artykule.

Metoda tłoczenia kalendarzy

Tłoczenie jest uważane za najbardziej elegancki i dokładny sposób znakowania kalendarzy książkowych. Pod wpływem wysokiej temperatury wykonywany jest „odcisk” matrycy na oprawie kalendarza. Matryca jest projektowana i wykonywana pod indywidualne zamówienie klienta. Materiał pokryciowy kalendarzy książkowych jest termoprzebarwialny. Oznacza to, że wytłoczony wzór zmienia kolor na odcień ciemniejszy, dzięki czemu logotyp nabiera dodatkowej wyrazistości.

Eleganckie wykończenie

Kalendarze z tłoczoną okładką wyróżniają się eleganckim wykończeniem co sprawia, że stanowią doskonały prezent dla pracownika, bliskiej osoby lub jako narzędzie marketingowe. Wytłoczone na powierzchni elementy przyciągają uwagę, podkreślają prestiż i staranność wykonania. Przekłada się na pozytywny wizerunek firmy czy radość z posiadania czegoś osobistego. Wytłoczony napis jest nie tylko luksusowy, ale także przyjemny w dotyku.

Co można wytłoczyć na okładce

Tłoczenie kalendarzy daje szerokie możliwości personalizacji. Można wytłoczyć rok, logo firmy, stanowisko, inicjały pracownika, sentencje motywacyjne czy imiona i nazwiska. Wszystko zależy od kreatywności oraz zamierzonego efektu, jaki chcemy osiągnąć. Dzięki tłoczeniu kalendarzy, można stworzyć unikalne kalendarze, które przyciągną uwagę i zapadną w pamięci na długo. Tym bardziej, że korzysta się z nich cały rok.

Osobisty kalendarz książkowy dla pracownika

Kalendarze z indywidualnym tłoczeniem stanowią doskonały sposób na stworzenie osobistego, firmowego prezentu dla pracowników. Indywidualizacja poprzez dodanie imienia pracownika, sentencji motywacyjnych czy innych napisów sprawia, że kalendarz staje się nie tylko narzędziem organizacji czasu. Jest to również wyjątkowy upominek! Tego rodzaju prezent może zwiększyć zaangażowanie pracowników, wzmacniając więź z firmą i tworząc przyjazne środowisko pracy. Uważamy, że to byłaby świetna tradycja tworzyć coroczne kalendarze książkowe z imionami
pracowników! Każdy z kalendarzy mógłby się różnić od siebie nie tylko napisem, ale także kolorem. Możesz podzielić je pośród danych działów w firmie lub zapytać zatrudnionych o ich ulubione barwy.

Komu przyda się tłoczony kalendarz?

  • Przedsiębiorca – Dla osób prowadzących własny biznes lub pracujących zawodowo, kalendarz książkowy z tłoczeniem może stanowić praktyczne narzędzie planowania czasu, organizacji spotkań, terminów i ważnych wydarzeń, a tym samym odróżniać je od pozostałych.
  • Osoba prywatna – Dla osób prywatnych, kalendarz z własnym napisem może być
    praktycznym prezentem, eleganckim dodatkiem do domu lub biura, pomagającym w organizacji codziennego życia, planowaniu wydarzeń rodzinnych czy zapisywania ważnych dat.
  • Nauczyciel i wykładowca – Szkoły, uczelnie, czy ośrodki edukacyjne mogą wykorzystać kalendarze z tłoczoną okładką jako element motywacyjny, nagrody dla uczniów czy jako narzędzie planowania zajęć dla nauczycieli i wykładowców – w końcu potrzebują dokładnej organizacji pracy.
  • Agencje reklamowe i graficzne – Dla tych branż kalendarze książkowe stanowią nie tylko produkt do promocji, ale też przykład ich umiejętności w projektowaniu i produkcji atrakcyjnych materiałów reklamowych.
  • Prezenterzy i influencerzy – Osoby publiczne, takie jak prezenterzy telewizyjni czy influencerzy, mogą wykorzystać tłoczone kalendarze jako element promocyjny swojego brandu osobistego i planować swoje cele i obowiązki.

Dlaczego warto w nie inwestować?

Tłoczona okładka dodaje elegancji i prestiżu. Kalendarze z takimi okładkami prezentują się bardziej profesjonalnie i przyciągają uwagę potencjalnych klientów czy odbiorców. Na dodatek, w biznesie ważne jest wyróżnienie się, dlatego kalendarz
z personalizowaną okładką może stanowić element różnicującym. Może zapewnić firmie lub produktowi większą widoczność wśród standardowych kalendarzy.

Podsumowanie

Tłoczenie kalendarzy to nie tylko sposób na stworzenie praktycznego gadżetu organizacyjnego, ale również doskonała metoda personalizacji, prezentacji firmy i tworzenia wyjątkowych upominków. Dzięki eleganckiemu wykończeniu oraz możliwościom umieszczenia dowolnego napisu, kalendarze stają się niezwykle atrakcyjnym elementem reklamy i promocji. Inwestycja w personalizowane kalendarze to inwestycja, która nie tylko przynosi korzyści praktyczne, ale również wyróżnia się
estetyką i oryginalnością.


Spójrz na nasz poprzedni artykuł – „Tanie gadżety reklamowe – najlepsze upominki z nadrukiem”, a szeroką ofertę kalendarzy książkowych (i nie tylko) znajdziesz na polskiekalendarze.pl.

<- Powrót

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *